Пилешко

Пилешки гради обвиткани со сланина

Состојки:

60 гр топено сирење
80 гр сецкани сушени домати
80 гр црни маслинки
1 супена лажица сецкан магдонос
4 пилешки гради
16 парчиња моцарела
16 парчиња сланина
мед
сос за скара

 

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Пилешки гради во слатко-кисел сос

mojakujna

Ролат од пилешко месо со бешамел сос

mojakujna

Пилешко со зеленчук во рерна

mojakujna