Пилешко

Пилешки ролат во бел сос

Состојки:

4 парчиња Пилешко филе
7 парчиња Сланина
8 парчиња Кашкавал
Сол
Кари
Црн пипер
Оригано
Пченкарно брашно
Масло
300 мл Млеко
Сок од лимон (половина лимон)
Магдонос

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Пилешко со зеленчук во рерна

mojakujna

Печено пилешко со компири и бешамел сос

mojakujna

Пилешки гради обвиткани со сланина

mojakujna