background img
Јан 27, 2018
3958 Views
Коментарите се исклучени на Пилешки ролат во бел сос

Пилешки ролат во бел сос

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=DmDGsNpkJxk” el_aspect=”43″ align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

4 парчиња Пилешко филе
7 парчиња Сланина
8 парчиња Кашкавал
Сол
Кари
Црн пипер
Оригано
Пченкарно брашно
Масло
300 мл Млеко
Сок од лимон (половина лимон)
Магдонос

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Пилешко
Mr. Jackson
@mrjackson