background img
Јан 3, 2018
2640 Views
Коментарите се исклучени на Пилешки ролат со печурки

Пилешки ролат со печурки

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=OM70CE4MHdc” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

500 гр Кори за пита
500 гр Пилешки филети
600 гр Шампињони
1 лажица Сенф
2 лажици Масло
2 главици Кромид
3 Јајца
200 гр Рендан кашкавал
100 мл Павлака
Бибер
Сол
Сусам

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Пита
Mr. Jackson
@mrjackson