Главно јадење Пилешко

Пилешко “ПИКАСО”

Состојки:

3 парчиња пилешко филе
2 кромид
2 пиперки
3 чешниња лук
3 домати
Зачин
Сол, бибер – По вкус
200 мл Павлака за готвење
100 г Кашкавал

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Пилешко со сенф

мојакујна

Пилешко со моцарела и пармезан

мојакујна

Бечка (Виенска) Шницла

мојакујна