background img
Фев 28, 2018
5324 Views
Коментарите се исклучени на Пилешко со зеленчук во рерна

Пилешко со зеленчук во рерна

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_2971229405&feature=iv&src_vid=rn7Mbb7ErjM&v=SzdJem7cH_E” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

-500 гр Пилешки гради
-1 Брокула
-1 главица Црвен кромид
-1 Бабура
-1 Краставица
-Шери домати

Маринада:
-30 мл Маслиново масло
-20 мл Алкохолен оцет
-70 мл Бело вино
-Половина кафена лажица Црвен пипер
-2 супени лажици Мед
-Половина кафена лажица Сол
-Половина кафена лажица Црн пипер
-Половина кафена лажица Мелен коријандер
-1 чешне Лук
-1 Ѓумбир
-Половина кафена лажица Мајчина душица
-1 кафена лажица Рузмарин

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Пилешко
Mr. Jackson
@mrjackson