Пилешко

Пилешко со ориз во рерна

Потребни состoјки:

Пилешки бутчиња
2 главици кромид
1 Морков
400 гр. ориз
1 литар Коцка пилешка супа
Сол
Црн Бибер
1/2 лимон

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Пилешко “ПИКАСО”

мојакујна

Пилешко со моцарела и пармезан

мојакујна

Пилешки гради во слатко-кисел сос

mojakujna