background img
Ное 21, 2017
1189 Views
Коментарите се исклучени на Пита од компири со сланина и кашкавал

Пита од компири со сланина и кашкавал

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=0KAsbmqPXpk”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

  • 1 кг варени компири
  • 80 гр брашно
  • 1 јајце
  • 60 гр путер
  • 150 гр рендан Пармезан
  • сол и бибер
  • 300 грама сланина во парчиња
  • 250 г кашкавал сечен на коцки

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Tags:
·
Article Categories:
Пита
Mr. Jackson
@mrjackson