background img
Дек 8, 2017
818 Views
Коментарите се исклучени на Пита од макарони со модар патлиџан

Пита од макарони со модар патлиџан

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=SXOQ0xRYkI0″][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

3 мали модри патлиџани
сол
бибер
50 мл оцет
500 гр мелено говедско месо
1 ситно сецкан кромид
1 ситно сецкано чешне лук
400 гр доматно пире
300 гр макарони
2 лажици сецкан босилек
200 гр рикота сирење
100 гр рендан пармезан
200 гр моцарела

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Паста
Mr. Jackson
@mrjackson