background img
Дек 16, 2017
1569 Views
Коментарите се исклучени на Пита со зеленчук и сирење

Пита со зеленчук и сирење

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=xVhuBckKa28″ align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

Тесто:
40 гр рендано Сирење
240 мл Млеко
240 мл Растително масло
120 гр Брашно
1 лажица Прашок за пециво
4 Јајца
Сол

Фил:
200 гр Кајмак
150 гр Шунка
3 Домати
150 гр рендано Сирење
100 гр Млад кромид
1 главица Кромид

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Пита
Mr. Jackson
@mrjackson