background img
Ное 21, 2017
1094 Views
Коментарите се исклучени на Пита со зелка и печурки

Пита со зелка и печурки

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=GNFdQyWp9MQ”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

Фил
Шампињони – 300 гр
Бела зелка – 1кг
Кромид – 1 парче
Моркови – 1 парче
Кечап – 2 лажици.
Растително масло – 50 грама
Сол – 2 грама.

Тесто
Млеко – 250 мл
Јајце – 2 парчиња
Сол – 1 лажичка.
Шеќер – 1 лажица.
Квасец – 2 лажици.
Пченично брашно – 500 гр[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Tags:
·
Article Categories:
Пита
Mr. Jackson
@mrjackson