background img
Дек 9, 2017
1488 Views
Коментарите се исклучени на Пита со лимон

Пита со лимон

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=0jI3tkHwtvE”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

Пандишпан:
225 гр Брашно
1 Жолчка од јајце
140 гр Путер

Фил:
310 мл Вода
125 мл Сок од лимон
75 гр Пченкарен скроб
210 гр Кафен шеќер
60 гр Путер
3 Жолчки од јајце
Рендана кора од лимон

Шлаг:
4 Белки од јајце
100 гр Шеќер

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Десерти
Mr. Jackson
@mrjackson