background img
Дек 13, 2017
1441 Views
Коментарите се исклучени на Пита со месо и сирење

Пита со месо и сирење

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=EnHiC-sPWSY” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

350 гр Лиснато тесто
1 супена лажица Мајонез
50 гр Сирење
100 гр Моцарела
150 гр Пилешко месо (варено)
1 лажиче Сусам
1 супена лажица Оригано
1 лажиче Зачини по вкус (бибер, кари, коријандер)
1 супена лажица Растително масло

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Пита
Mr. Jackson
@mrjackson