Пита

Пита со праз и шунка

Состојки:

2 лажици Mаслиново масло
1 главица Праз
2 чешниња Лук
150 мл Павлака
100 гр Кашкавал
2 Jајца
100 мл Mлеко
50 гр Свежо сирење
50 гр Чедар сирење
1 лажица Рендан пармезан
100 гр Мисиркина шунка
1 лажица Брашно
Сол
Бибер
Презла

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Триаголни пити со сирење

mojakujna

Пита со јаболка, ореви и цимет

mojakujna

Велешка пита пастрмајлија

мојакујна