Пита

Пита со сирење

Состојки:

500 гр Брашно
2 Јајца
250 мл Вода
Половина лажиче Прашок за пециво
1 супена лажица Растително масло
Сол
500 гр Сирење
150 гр Путер (растопен)

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Велешка пита пастрмајлија

мојакујна

Пилешки ролат со печурки

mojakujna

Пита од компири со сланина и кашкавал

мојакујна