background img
Јан 23, 2018
3940 Views
Коментарите се исклучени на Пита со сланина и компири

Пита со сланина и компири

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=Zn_-q9HK3x8″ align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

4 Јајца
Сол
Бибер
450 мл Млеко
100 гр Млад кромид
5 прачиња Пржена сланина
250 гр Рендано сирење
4 Варени компири
Кора за пита
20 парчиња Сланина
2 супени лажици Сос за скара

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Пита
Mr. Jackson
@mrjackson