background img
Јан 31, 2018
4988 Views
Коментарите се исклучени на Пита со јаболка, ореви и цимет

Пита со јаболка, ореви и цимет

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=eYF7DqbZ5GA” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

Тесто:
300 гр Брашно
4 Јајца
125 гр Путер
240 гр Шеќер
1 пакетче Ванилин шеќер
1 пакетче Прашок за пециво
1 Кора од лимон

Топинг:
4 Јаболка
1 чаша Мелени ореви
2 супени лажици Шеќер
1 кафена лажица Цимет
Путер

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Пита
Mr. Jackson
@mrjackson