Главно јадење Пица

Пица со тесто од компири

Состојки:

За 2 до 4 порции

Тесто:
(700 гр.) Компири
(50 гр.) Млечен Кашкавал
1 јајце
2 суп.л (28 гр.) растително масло
Сол и црн бибер

Пицата филувајте ја по Ваш избор и желба!

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Безглутенска мусака од зеленчук

mojakujna

Пилешко “ПИКАСО”

мојакујна

Сецкајте го зеленчукот како професионален готвач!

мојакујна