background img
Дек 29, 2017
3836 Views
Коментарите се исклучени на Погача во форма на цвет

Погача во форма на цвет

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=6CrYCEIjOHE” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

760 гр Брашно
250 мл Млеко
125 мл Масло
2 Јајца
10 гр Сув квасец
1 лажица Шеќер
1 лажица Сол
100 мл Маслиново масло
1 Жолчка од јајце
Сусам

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Погачи
Mr. Jackson
@mrjackson