background img
Дек 3, 2017
1357 Views
Коментарите се исклучени на Полнети пилешки гради

Полнети пилешки гради

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=9Aw2USloPfE”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

4 парчиња шунка
1/2 главица кромид
100 гр сирење кајмак
50 гр рендана моцарела
50 гр рендан пармезан
50 гр магдонос
сол
црн пипер
3 пилешки гради
брашно
2 јајца
презла
200 гр масло за пржење

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Пилешко
Mr. Jackson
@mrjackson