Главно јадење

Полнети пиперки со компири

СОСТОЈКИ

12 пиперки (помали)
1 кг компир
1-2 главици од кромид (помали)
1/2 чаша масло
1 лажица вегета
Бибер по вкус
Павлака

 

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Крцкаво и сочно пилешко со салата од зелка

мојакујна

Телешки шницли во рерна

мојакујна

MAGGI полнети пиперки

мојакујна