background img
Дек 3, 2017
1554 Views
Коментарите се исклучени на Полнети школки

Полнети школки

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=T11qQab-Onw”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

150 гр тестенини во форма на школки

200 гр рикота сирење

200 гр варен спанаќ

200 гр рендана моцарела

100 гр рендан пармезан

2 главици лук
1 лажиче црвен пипер
1 лажиче оригано

сол
црн пипер

250 мл доматен сос

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Паста
Mr. Jackson
@mrjackson