background img
Јун 10, 2018
6214 Views
Коментарите се исклучени на Пилешка салата со печурки

Пилешка салата со печурки

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=WLIaJZt7qeQ” el_aspect=”43″ align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

50 мл маслиново масло

3 лажици вински оцет

1/2 чаша магдонос

4 чешниња лук

1 црвена чили

1 суп.л-патки

1 лажица италијански микс

1/2 лажица сол

1/2 лажички пиперки

6 пилешки лилјаци без коски

Се лади 30 минути

100 гр печурки од шимеи

Зелена салата

6 чери домати

1 црвен кромид

1/2 авокадо

4 лажици маринада[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Пилешко · Салата
Mr. Jackson
@mrjackson