background img
Апр 4, 2018
10305 Views
Коментарите се исклучени на Посна торта со бисквити

Посна торта со бисквити

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=zp9LH-MumbE” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

• 800 гр. посни бисквити
• 2 кесички пудинг од ванила
• 200 гр. шеќер
• 1 л. вода
• 200 гр. посен маргарин
• 200 гр. посно чоколадо
• 200 гр. мелени ореви (и уште малку за декорација)[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Десерти
Mr. Jackson
@mrjackson