Главно јадење

Посни сарми од кисела зелка

Состојки:

1 Кисела зелка
1 чаша Ориз
1 страк Праз
Половина чаша Масло
Половина лажиче Ким
1 сув Ловоров лист (искршен на парчиња)
Половина лажиче Црн пипер
Сол
Босилек
Чубрика

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Печени компири со мелено месо и домати

mojakujna

Веган Плескавица (Бургер)

мојакујна

Безглутенска мусака од зеленчук

mojakujna