background img
Дек 25, 2017
5764 Views
Коментарите се исклучени на Потпечени макарони со мелено месо

Потпечени макарони со мелено месо

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=p97ywoBOLjA” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

500 гр Mелено месо
1 главица Кромид
2 чешниња Лук
1 лажица Доматно пире
250 мл Сос од домати
1 коцка за супа (говедска)
400 гр Макарони
2 Јајца
250 гр Павлака
200 мл Млеко
150 гр рендан Кашкавал
Пармезан
Оригано
Сол
Бибер

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Паста
Mr. Jackson
@mrjackson