Месо

Поховано свинско со зеленчук

Состојки:

Маслиново масло – 1 суп. лажица
1 Кромид
Лук – 2 чешниња
Сол (по вкус)
Црн бибер (по вкус)
Спанаќ
Лук во прав – 1 суп.лажица
Црвен Пипер – 1 суп.лажица
1 кг. Свинско месо
Кашкавал – 30 гр.
Пченично Брашно
5 Јајца
Презла
Сончогледово масло

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Печено свинско со сос и кашкавал

mojakujna

Телешки шницли во рерна

мојакујна

Свинско месо со црвено вино

мојакујна