background img
Јан 16, 2018
5914 Views
Коментарите се исклучени на Проја со спанаќ и сирење

Проја со спанаќ и сирење

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=NdQqBEAa2BA” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

3 Јајца
1 лажичка Сол
200 мл Јогурт
200 мл Минерална вода
80 мл Масло
100 гр Пченично брашно
300 гр Пченкарно брашно
1 пакетче Прашок за пециво
100 гр Палента
200 гр Сирење
100 гр Свеж спанаќ

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Доручек
Mr. Jackson
@mrjackson