background img
Дек 6, 2017
2698 Views
Коментарите се исклучени на Рафаело торта

Рафаело торта

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=xi51C106G-w”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

Пандишпан:
7 белки од јајца
малку сол
225 гр шеќер во прав
100 гр печени сецкани бадеми
100 гр брашно
120 гр путер

Фил:
390 гр бело чоколадо
240 мл кокосово млеко
120 мл хопла
малку желатин
1 лажица сок од лимон
300 гр слатка павлака

Декорација:
100 мл шлаг
1 пакетче кокос
6 рафаело бонбони

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Десерти
Mr. Jackson
@mrjackson