background img
Дек 10, 2017
984 Views
Коментарите се исклучени на Ролат од говедско месо

Ролат од говедско месо

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=tLBhL-Y_nBI” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

11 парчиња Говедско месо
Сол
Црн бибер
5 супени лажици Сенф
20 парчиња Сланина
7 Средни главици кромид (сецкани)
200 гр Сецкани кисели краставички
Масло за пржење
200 гр Ситно сецкани моркови
150 гр Целер
150 гр Црвен кромид (сецкан)
150 гр Праз (сецкан)
1 супена лажица Доматно пире
300 мл Црвено вино
900 мл Буљон

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Месо
Mr. Jackson
@mrjackson