background img
Дек 20, 2017
1282 Views
Коментарите се исклучени на Ролат од мелено месо со макарони

Ролат од мелено месо со макарони

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=1cWElCfc84I” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

500 гр Мелено месо
Сол
Мелен црвен пипер
200 гр Макарони (долги)
150 мл Доматно пире
75 гр Пиперки
75 гр Тиквички
Мајчина душица

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Месо
Mr. Jackson
@mrjackson