Пита

Пита од компири со шунка и кашкавал

Состојки:

5 Компири
200 гр шунка
150 гр Кашкавал
250 гр (пржена) Сланина
250 гр Моцарела топчиња
15 гр Магдонос
300 мл Кисела павлака
2 Јајца

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Домашна пита со сирење

mojakujna

Турски бурек со компири

mojakujna

Пита од лепчиња со виршли и јајца

mojakujna