Месо

Ролат од мелено месо, со сланина, кашкавал и јајца

СОСТОЈКИ:

700g мелено месо
100 гр кромид
100 гр лебни трошки
4 јајца
2 чешниња лук (мелен)
Сол и бибер
120 g сланина
200 г крем сирење
100 g парче кашкавал (на пример Гауда)

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Сочен ролат од свинско месо

mojakujna

Специјалитет од мелено месо во рерна

мојакујна

Свинско месо со црвено вино

мојакујна