background img
Дек 26, 2017
2846 Views
Коментарите се исклучени на Ролат од мелено месо со сланина

Ролат од мелено месо со сланина

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=HgV-0bVnUUg” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

1 кг Мелено месо
1 главица Кромид
2 Јајца
1 чаша Презла
Сол
Бибер
400 гр Сланина
3 парчиња Кашкавал
3 парчиња варена Шунка
6 парчиња Салама
4 варени Јајца

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Месо
Mr. Jackson
@mrjackson