background img
Јан 18, 2018
5152 Views
Коментарите се исклучени на Ролат од мелено месо

Ролат од мелено месо

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=2MzuXjgXZuQ” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

1 кг Мелено месо
250 гр Пушена сланина
3 Јајца
10 Маринирани печурки
6 Кисели краставички
3 Моркови
10 Маслинки
100 гр Топено сирење

Зачини за меленото месо:
1 Јајце
1 главица Кромид
Црн пипер
Црвен пипер
Чубрика
2 супени лажици Презла
Сол

Гарнир:
10 Компири – 10 парчиња.
60 гр Масло
1 лажиче Лук во правР
Копар
Маслиново масло
Сол

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Главно јадење
Mr. Jackson
@mrjackson