background img
Дек 12, 2017
1247 Views
Коментарите се исклучени на Ролат од пилешко месо со бешамел сос

Ролат од пилешко месо со бешамел сос

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=e3asVOTcRws” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

1 парче Пилешки гради
Сол и Бибер
8 парчиња Сирење
3 парчиња варена Шунка

За премачкување:
Брашно
Матени јајца
Презла
Масло за пржење

Бешамел сос:
30 гр Путер
2 главици Лук (сецкан)
1½ супена лажица Брашно
400 мл Млеко
Сол и Бибер
1 супена палжица Сенф
2 супени лажици рендан Пармезан

Гарнир:
Свеж ситно сецкан магдонос

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Пилешко
Mr. Jackson
@mrjackson