Салата

Руска Салата

Состојки:

400 гр Компири
400 гр Моркови
400 гр Грашок
600 гр Мајонез
300 гр Шунка
300 гр Кисели Краставички
100 гр Кисела Павлака
20 гр Сенф
Сол ( по вкус)

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Салата од зелка и моркови на корејски начин

мојакујна

Салата „Изненадување“ со пилешко месо

mojakujna

Салата со пржени ракчиња

mojakujna