background img
Јан 13, 2018
3298 Views
Коментарите се исклучени на Салата „Изненадување“ со пилешко месо

Салата „Изненадување“ со пилешко месо

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=Ei7zPnHiCU4″ align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

4 Јајца
200 гр Пилешко филе (варено или печено)
3 Краставици
1 главица Кромид
1 супена лажица Брашно
1 супена лажица Скроб
3 супени лажици Мајонез
Црн пипер
Сол
Масло

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Салата
Mr. Jackson
@mrjackson