background img
Ное 21, 2017
920 Views
Коментарите се исклучени на Салата од зелка и моркови на корејски начин

Салата од зелка и моркови на корејски начин

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=qKnYqwVAXb8″][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

700 гр. зелка
300 гр. морков
1 лажичка сол
1 лажичка шеќер
1 лажичка мелен коријандер
1/2 лажичка куркума
1/2 лажичка морско оревче
1/3 лажичка мелен црвен пипер
1/2 лажички црн пипер
1 лажичка сушен босилек
2 лукчиња
50 гр. растително масло
3-4 ловорови листа
30 мл. 9% оцет[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Салата
Mr. Jackson
@mrjackson