Салата

Салата со круши

Состојки:

Рукола – 75 гр
2 Круши
Црно грозје – 150 гр
Пармезан – 50 гр
Маслиново масло
Мед – 1 лажиче.
Сенф – 1 лажиче.
Сок од лимон – 1 суп.лаж.
Сол по вкус
Црн бибер по вкус
Ореви – 3 суп.лаж.

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Руска Салата

мојакујна

Салата од зелка и моркови на корејски начин

мојакујна

Едноставна и вкусна салата со конзервиран грав

mojakujna