background img
Јан 3, 2018
3060 Views
Коментарите се исклучени на Салата со пилешко месо

Салата со пилешко месо

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=7N4W140M2KU” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

200 гр Интегрални тестенини
150 гр Пченка
300 гр Пилешко бело месо
1 Црвена пиперка
Оригано
Бибер
Сол
180 мл Кисела павлака
150 гр Мајонез

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Салата
Mr. Jackson
@mrjackson