background img
Јан 12, 2018
4583 Views
Коментарите се исклучени на Салата со урда

Салата со урда

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=UWhgAqZbTjw” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

300 гр Урда
100 гр Маслинки
50 гр Ореви
2 страка Млад кромид
4 супени лажици Маслиново масло
Неколку листови марула за декорација
2 супени лажици Сок од лимон
1 кафена лажица Сенф

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Салата
Mr. Jackson
@mrjackson