Месо

Свинска печеница со зеленчук

Состојки:

500 гр Свинска печеница
500 гр Брокула
2-3 Големи моркови
7-8 Млади кромитчиња
5-6 Шери домати
Мала главица Лук
Сенф
Вегета
Бибер
Кока-Кола
Масло

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Печено телешко месо

mojakujna

Сочен ролат од свинско месо

mojakujna

Ролат од мелено месо со сланина

mojakujna