Месо

Свинско месо со црвено вино

Состојки:

Свинско месо – 500 гр
Кромид – 2 главици
Црвено Вино – 200 мл.
1 лажица доматен пире
Сол
Црвен пипер
Црн Бибер
Ловоров лист – 2 – 3 парчиња
Магдонос – сецкан

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Ролат од мелено месо со сланина

mojakujna

Печено свинско со сос и кашкавал

mojakujna

Ролат од мелено месо, со сланина, кашкавал и јајца

мојакујна