Главно јадење

Сецкајте го зеленчукот како професионален готвач!

Во прилог видео со совети од професионален готвач, како да го сецкате зеленчукот при готвење:

извор: Youtube

фото: freepik.com

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Печени компири со мелено месо и домати

mojakujna

Пилешко “ПИКАСО”

мојакујна

Рижото со спанаќ и печурки

мојакујна