Риба

Скуши во доматен сос во рерна

Состојки:

4 парчиња скуша
3 главици кромид
1 тегла доматно пире
3 главици лук
10 зрна бибер
10 маслинки
ловоров лист
сол
мелен црн бибер
магдонос
1 лажиче шеќер
5 лажици масло

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Лосос со сос од лимон и путер

мојакујна

Печена ципура со лук, печурки и домати

mojakujna

Лосос со песто сос и сирење

mojakujna