background img
Дек 2, 2017
1010 Views
Коментарите се исклучени на Скуши во доматен сос во рерна

Скуши во доматен сос во рерна

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=F9F2Yo3iaOE”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

4 парчиња скуша
3 главици кромид
1 тегла доматно пире
3 главици лук
10 зрна бибер
10 маслинки
ловоров лист
сол
мелен црн бибер
магдонос
1 лажиче шеќер
5 лажици масло

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Риба
Mr. Jackson
@mrjackson