background img
Дек 4, 2017
3451 Views
Коментарите се исклучени на Сочен ролат од свинско месо

Сочен ролат од свинско месо

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=ZuE8RXuv87c”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

свински пафлак
4 л вода
6 главици лук
25 гр бобинки од смрека
25 гр зрна црн бибер
30 гр семиња од анасон
сол
свежа мајчина душица

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Месо
Mr. Jackson
@mrjackson