Главно јадење

Спанаќ со јајца и сирење

СОСТОЈКИ:

спанаќ – 2 кг свеж (може и замрзнат)
јајца – 4
брашно – 3 лажици
црвен пипер – 2 лажици
кромид – 1 голема главица кромид или 1 куп млад кромид
сирење – 200 гр надробено
масло – 4 лажици
кисело млеко – 1 чаша
вода – 1 чаша

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Крцкаво и сочно пилешко со салата од зелка

мојакујна

Сецкајте го зеленчукот како професионален готвач!

мојакујна

Безглутенска мусака од зеленчук

mojakujna