background img
Дек 10, 2017
3168 Views
Коментарите се исклучени на Специјалитет од мелено месо во рерна

Специјалитет од мелено месо во рерна

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=uEaj338YBqY” el_aspect=”43″ align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

500 гр-Мелено месо
2 јајца
2 кришки леб
Сол и Бибер
1 лажичка Ким
200 гр Шампињони
3 јајца
100 гр Кашкавал
5-6 Лажици Лутеница (или Ајвар)
Масло за готвење – 1 лажица

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Месо
Mr. Jackson
@mrjackson