background img
Дек 17, 2017
1067 Views
Коментарите се исклучени на Супа со печурки и сирење

Супа со печурки и сирење

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=dYvrX_rnyH0″ align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

3 л Вода
200 гр Крем сирење
450 гр Мелено месо
250 гр Шампињони
1 Голем морков
4 Компири
1 главица Кромид
2 главици Лук
Ловоров лист
4 зрна Бибер
Сол

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Чорба
Mr. Jackson
@mrjackson