background img
Ное 23, 2017
2119 Views
Коментарите се исклучени на Телешка Чорба

Телешка Чорба

Written by

[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Состојки:

2 лажички сончогледово масло
1 главица на кромид
2 моркови
20 гр корен од целер
300 гр телешко месо
1 лажица магдонос
1 лажица вегета
1 лажица брашно
1/2 литар вода со телешка коцка
1 лажичка мелено црвена пиперка
200 гр компири
1 лажица Ајвар[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”1683″ img_size=”full” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”http://milko.com.mk”][/vc_column][/vc_row]

Article Tags:
·
Article Categories:
Чорба
Mr. Jackson
@mrjackson